tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 EnduroGP: Garcia i Holcombe ponownie najlepsi w Portugalii {VIDEO]

EnduroGP: Garcia i Holcombe ponownie najlepsi w Portugalii {VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2024.04.16, 12:43 Drukuj

W miniony weekend w Portugalii odbyła się druga runda Mistrzostw Świata Enduro. Valpacos to jedno z najbardziej spektakularnych miejsc, które w sezonie odwiedza ta seria. Od klasycznych portugalskich kamiennych wiosek po gigantyczne granitowe skały wszelkich kształtów i rozmiarów. Jazda może być zniechęcająca, ale oglądanie, jak najlepsi zawodnicy enduro na świecie radzą sobie z tym terenem, jest czymś wyjątkowym.

Na trasie o długości 48 km Motoklub Usprigozus Clube TT de Vilarandelo zaplanował trzy bardzo techniczne odcinki specjalne z pomiarem czasu, które identycznie jak w zeszłym roku trzeba było ukończyć 4 razy: Extreme Test o długości 1,7 km z dużymi granitowymi głazami, Enduro Test o długości 5 km w trudnym terenie oraz Cross Test o długości 4,6 km zlokalizowany na torze motocrossowym Valpacos.

W pierwszym dniu Steve Holcombe, Josep Garcia i Andrea Verona kontynuowali walkę od punktu, w którym zakończyli ją tydzień wcześniej. Ich szybkość sprawiła, że stale znajdowali się poza zasięgiem stawki, walcząc między sobą o podium w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie to Garcia ukończył rywalizację z wynikiem lepszym o niemal 14 sekund od swoich rywali. Za nim uplasował się Steve Holcombe, a podium zamknął Andrea Verona.

Garica wygrał również klasę E1, Verona klasę E2, a w klasie E3 triumfował Brad Freeman, który w generalce zajął czwarte miejsce.

Drugiego dnia, podobnie jak tydzień wcześniej, Steve Holcombe wcześnie wypracował sobie niewielką przewagę, której musiał bronić przed zapędami rywali przez cały dzień. Nie było to łatwe, ponieważ Andrea Verona bardzo chciał odnieść tego dnia zwycięstwo, co było widać na liście wyników. Włoch tracił na mecie do zwycięzcy zaledwie jedną sekundę. Josep Garcia popełnił na początku wyścigu błąd, który skutkował stratą 10 sekund. Jakby tego było mało, kolejny upadek w ostatnim teście zdecydował, że Hiszpan musiał się zadowolić trzecim miejscem w klasie EnduroGP.

W klasie E1 zawodnicy wymienili się na pozycjach - tym razem to Holcombe zajął pierwsze miejsce, a Garcia drugie. W klasie E2 ponownie najszybszy był Verona, podobnie jak w klasie E3 Freeman, który tym razem w klasyfikacji ogólnej zajął szóstą pozycję.

Kolejna runda Mistrzostw Świata Enduro odbędzie się w dniach 10-12 maja w Bacau w Rumunii.

Klasyfikacja generalna klasy EnduroGP (po 2 rundach)